Konečně vás zbavíme nežádoucích nájemníků...
Více zde

Likvidace švábů a jiného hmyzu...
Více zde

Specializujeme se na hubení štěnic...
Více zde

Komplexní služby v oblasti dezinfekce...

Více zde

DEZINFEKCE

Co je dezinfekce?

Jedná se o opatření směřující ke zneškodnění mikroorganizmů (viry, bakterie, houby).

Kde zasahujeme:

  • Byty a společné prostory obytných domů
  • Ubytovací zařízení
  • Kanceláře a kancelářské budovy
  • Školy a školky
  • Sklady a skladovací prostory
  • Komerční a veřejné prostory (sportoviště, welness, sauny)

Provádíme také zásahy v bytech po zemřelých a po uhynulých hlodavcích, ve vyklizených půdách a sklepích. Likvidace plísní zejména v bytových jednotkách, půdách a sklepních prostorech, poskytujeme poradenství proti opětovnému navrácení plísní do objektu.

Dezinfekce chemickou cestou

Tyto dezinfekce provádíme aplikací bezchlorových a biologicky odbouratelných přípravků s baktericidním, fungicidním (mikroskopické, kvasinkové a vláknité houby) a v současné době nejdůležitějším virucidním účinkem.

Námi používané přípravky jsou prověřené praxí a použitelné i proti Koronaviru SARS-CoV-2.

Tyto přípravky nejsou agresivní vůči různým druhům materiálu (např.: nerez, plasty, sklo, pryže) mají tedy široké využití. Smrtící účinek nastává cca 30–60 minut po aplikaci. Po zaschnutí lze ošetřené prostory standardně využívat.

Dezinfekce ozónem

Dezinfekce ozónem je přírodní, tím pádem ekologická metoda. Ozón zlikviduje viry, bakterie, plísně a jiné organické látky. Také dokonale likviduje veškeré zápachy (hniloba, cigaretový kouř, moč, pach zvířat). Díky vysoké oxidační schopnosti rozbíjí buněčné stěny virů a bakterií, tím pádem dokonale dezinfikuje.

Co je ozón (O3)?

Ozón je toxický plyn, který má typický zápach. Je běžnou složkou zemské atmosféry. Ozón je přirozeně produkován z kyslíku a to ultrafialovým zářením, nebo elektrickým výbojem, např. ve velkých výškách, nebo působením blesku. Sám o sobě je ozón zřetelně modrý plyn a je těžší než vzduch. Není možné ho skladovat ani přepravovat, protože se spontánně rozkládá. Rychlost rozkladu se zvyšuje s teplotou. Ozón se běžně používá pro dezinfekci pitné vody.

Používáme nejmodernější ozonové generátory, jak fungují?

Uvnitř generátoru dochází k výboji, který v reakci s kyslíkem vytváří molekuly ozónu. Po určité době se stane ozón nestabilní a znovu se jednoduše přemění zpět na kyslík.

Jaká je účinnost ozónu?

  • 2 500x účinnější než chlornan
  • 3 000x rychlejší než chlór
  • 5 000x silnější než chloramin

Ozón je nebezpečný pro člověka, domácí zvířata i rostliny, proto je nutné před dezinfekcí prostor zcela vyklidit. Po aplikaci ozónu je nezbytné, aby prostory byly odvětrány.

Délka aplikace ozónu je dána velikostí prostor. Musí být přístupná funkční zásuvka 230 V pro připojení přístroje.

DŘEVOMORKA DOMÁCÍ (Serpula lacrymans)

Jedná se o houbu, která za vhodných podmínek vytváří bělavé, často oválné plodničky. Později mohou být nepravidelné s rezavými povlaky spor. V některých případech můžeme pozorovat kapky vody na plodnicích. Tato houba je velikým problémem dřevěných staveb, protože způsobuje rozklad dřeva. Vyskytuje se nejčastěji v místech, kde dochází k častým změnám vlhkosti.

Podhoubí je možné nalézt také ve stěnách, je schopné prorůst zdí. Pokud Vás tato houba navštíví, nezbývá většinou nic jiného než nejvíce zasažené dřevěné části ihned zlikvidovat a nahradit dřevem novým. Postižená místa je nutné ošetřit chemickými přípravky proti dřevomorce, které se musejí aplikovat vícekrát. Nezbytností je také zajistit dostatečné větrání a odstranit příčiny vlhkosti.

Proč si vybrat právě nás?
Zkušenosti

Mnohaletá praxe v oboru dezinfekce, dezinsekce a deratizace. Předávání zkušeností z otce na syna.

zkusenosti-znak
Rychlost

Přijedeme k Vám v co nejkratším možném termínu. Pohotovost 24 hodin denně.

rychlost-znak
Profesionalita

Hubení škůdců provádíme bezpečně. Používáme nejmodernější metody a aplikační techniku.

profesionalita-znak